LASTİK BASINCI

LASTİK BASINCI

LASTİK BASINCI

İstanbul Lastik Yol Yardım

Arabanızın lastik basıncını nasıl kontrol altında tutacağınızı hiç düşündünüz mü? Üreticinin belirttiği gibi doğru basınçta lastiklere sahip olmak, daha güvenli araç kullanmanıza, yakıt tüketimini azaltmanıza ve lastiklerdeki aşınmayı azaltmanıza yardımcı olacaktır.
Arabanızın lastiklerini nasıl en iyi hale getireceğinizi öğrenmeye hazır mısınız?
Yetersiz şişirilmiş lastikler: Lastikleriniz uygun şekilde şişirilmezse, jantlara daha az basınç uygular. Bu durum, lastik aşınmasının artmasına, lastiklerin kullanım ömrünün kısalmasına, yakıt tüketiminin artmasına veya en kötü durumda sürüş sırasında güvenlik sorunlarına yol açabilir.
Fazla şişirilmiş lastikler: Lastiklerimizi en uygun durumda tutma zorluğuyla karşı karşıya kaldıklarında, lastiklerin daha uzun süre şişik kalması için aşırı şişirmenin iyi bir şey olduğunu düşünebilirsiniz. Aksine bu çözüm iyi bir fikir değildir, çünkü basınç belirtilenden daha büyük olduğunda lastikler daha sert olma eğiliminde olacaktır. Lastikleri yüksek derecede şişirmek, pürüzlü bir yüzeyle temas ettiklerinde hasara daha yatkın hale getirebilir. Doğru lastik basıncı ile yakıt tasarrufu nasıl sağlanır
Bir yolculuğa çıkacaksanız, yükü ve önümüzdeki yolu düşünün. Uzun mesafeli yolculuklar için lastiklere biraz daha fazla hava uygulayabilirsiniz. Her durumda, doğru basıncı kontrol etmenizi öneririz:
Üreticinin tavsiyesinin altında 3 psi'lik bir lastik basıncına sahip olmak, aynı yolculuk için %10 daha fazla lastik aşınmasına ve %1'e kadar daha fazla yakıt tüketimine neden olabilir. Belirtilenin altında 10 psi'lik bir lastik basıncına sahip olmak, aracınızda %3 daha fazla yakıt tüketimine ve %45 daha fazla aşınmaya neden olabilir.
Doğru lastik basıncını nasıl elde edebilirim?
Lastiklerinize doğru şişirmek için en iyi öneri, üretici tarafından önerilen basınca göre ayarlanmasıdır. Bu işlem, aracınızın daha iyi çalışmasını ve yolculuğunuzda maksimum sürüş güvenliğini sağlamak için aracınızın optimum sürüş ve kalibrasyonu için üretici tarafından test edilmiş ve doğrulanmıştır.
Aracınızı trafiğe çıkarmadan önce lastik basıncını kontrol edin: bu şekilde, lastiklerin gerçek durumunu doğrulayabilirsiniz. Aracınızın hareketi lastiklerin içindeki havayıda harekete geçirdiğinden lastik basıncı değişebilir. Bu nedenle aracı hareket ettirmeden önce lastik basıncını ölçmenizi öneririz. En yakın benzin istasyonunda lastik basıncını ölçün: aracınızla yola çıkmadan önce lastiğinizi ölçmek mümkün değilse, en sağlıklı ölçüm için en yakın benzin istasyonuna gidebilirsiniz. Kullanım kılavuzunda veya sürücü tarafındaki kapının iç tarafındaki bir etikette önerilen lastik basıncına bakın.

Kamyon, Tır, Kepçe, iş makinası lastiği patladığı bölgeye lastik yol yardım aracımızla en kısa sürede yanınıza gelerek lastik tamirini yerinde yapmaktayız. Kamyon veye Tır Lastiklerinizde meydana gelen sorunlara karşı tam donanımlı ve hazırlıklı bir şekilde hazır bulunmaktayız. Araçlarımızda yedek lastik, bijon, bijon anahtarı, kompresör, sökme takma aparatları, levye, kriko, hava tabancası, jeneratör gibi gerekli tüm araç gereçler yer almaktadır. Lastik tamiri, stepne değiştirme, hava basma, zincir takma, yarılmış lastik tamiri, sibop arızası, akü takviye, lastik değişimi işlemleriniz için yolculuğunuz kabusa dönmemesi için çaba harcıyoruz.