LASTİK ÖZELLİKLERİ

LASTİK ÖZELLİKLERİ

LASTİK ÖZELLİKLERİ

İstanbul Lastik Yol Yardım

Araç sahiplerinin en önem verdiği konulardan biri hiç kuşkusuz araç bakımıdır. Elbette araç bakımının birçok aşaması vardır. Bu aşamaların da her birinin önemi ayrıdır. Ancak araç lastiğinin önemi yola çıkıldığında anlaşılır. Elbette lastik çeşitleri mevsimlere göre, yola göre veya havaya göre değişkenlik gösterir. Ancak bu uygulamaya uyan kimseyi görmek zordur. Günümüzde genel olarak bu ayrımı görmemekteyiz. Günümüzde lastik çeşidi dediğimizde aklımıza kış lastiği ve yaz lastiği gelmektedir. Evet birçok açıdan işe yaramaktadır. Fakat bu da yeterli olmamaktadır. Lastik bakımlarınızı doğru ve zamanında yaptırmak en önemli hususlardan biridir.


Lastik Çeşitleri Nelerdir?
Bu konuya farklı açılardan bakmamız gerekebilir. Yani elbette kış lastiği, yaz lastiği gibi lastikler bulunuyor. Ancak bir de farklı lastik türleri var. Bunlara bakalım.
Çapraz katlı lastikler (İç Lastikli)
İlk lastik teknolojilerinden biri olan çapraz katlı lastikler, bu isme iç kısmında çapraz olarak gerilen Kord adı verilen iplikler sayesinde kavuşmuştur. Üzerinde yer alan kauçuklar sertleştirilmiştir. İçerisinde çapraz olarak atılan iplikler sayesinde mukavemeti artırılmıştır. Bu da hasar görme olasılığını düşürmektedir.

Tubeless ve Tube-type Lastikler (İç Lastiksiz)
Tubeless adı verilen lastiklerde iç lastik bulunmamaktadır. Bunun yerine jant bağlantı noktaları daha kalın tutularak mukavemeti artırılmıştır.
İç Lastikli ve İç Lastiksiz Lastik Türleri Arasındaki Farklar

İç lastikli lastikler;

Ekonomiktir.
Kolay bulunur.
Konforsuzdur.
Yük bakımından ağırdır.


İç lastiksiz lastikler;
Yük bakımından hafif.
Düşük hava basıncı ile kullanabilme.
Daha iyi yol tutuşu.
Pahalı.
Yama yapması zor.

Kamyon, Tır, Kepçe, iş makinası lastiği patladığı bölgeye lastik yol yardım aracımızla en kısa sürede yanınıza gelerek lastik tamirini yerinde yapmaktayız. Kamyon veye Tır Lastiklerinizde meydana gelen sorunlara karşı tam donanımlı ve hazırlıklı bir şekilde hazır bulunmaktayız. Araçlarımızda yedek lastik, bijon, bijon anahtarı, kompresör, sökme takma aparatları, levye, kriko, hava tabancası, jeneratör gibi gerekli tüm araç gereçler yer almaktadır. Lastik tamiri, stepne değiştirme, hava basma, zincir takma, yarılmış lastik tamiri, sibop arızası, akü takviye, lastik değişimi işlemleriniz için yolculuğunuz kabusa dönmemesi için çaba harcıyoruz.