KIŞ LASTİKLERİ

KIŞ LASTİKLERİ

KIŞ LASTİKLERİ

İstanbul Lastik Yol Yardım

Kış lastikleri
Yaz ve kış lastikleri arasında üç temel fark bulunur: yapıları, kauçuk bileşimi ve sırt desenleri.
Kış lastiklerinin daha yüksek olan doğal kauçuk içeriği, soğuk havalarda esnekliğini korur. Lastiğin yumuşaklığı arttıkça yol yüzeyine daha fazla kenetlenerek kavrama gücü ve yol tutuşu artar. Soğuk havalarda hızla sertleşen yaz lastiklerinin aksine, kış lastikleri +7 C derecenin altındaki sıcaklıklarda en iyi performansı gösterir.
Kış lastiklerinin sırt bloklarında suyu tahliye ederek suda kızaklamayı önleyen binlerce küçük oluk (kılcal kanallar) bulunur. Bu kanallar, kar, sulu kar ve buzla dolarak optimum yol tutuşu sağlar.
Ayrıca derin bir sırt desenine sahiptirler. Bu, kar için bir boşluk sağlar. Kulağa garip gelse de, hiçbir şey kara kardan daha iyi tutunamaz, sıkıştırılmış kar kavrama etkisiyle birlikte karlı ve buzlu yollarda aracın çekiş gücünü artırır.

Kamyon, Tır, Kepçe, iş makinası lastiği patladığı bölgeye lastik yol yardım aracımızla en kısa sürede yanınıza gelerek lastik tamirini yerinde yapmaktayız. Kamyon veye Tır Lastiklerinizde meydana gelen sorunlara karşı tam donanımlı ve hazırlıklı bir şekilde hazır bulunmaktayız. Araçlarımızda yedek lastik, bijon, bijon anahtarı, kompresör, sökme takma aparatları, levye, kriko, hava tabancası, jeneratör gibi gerekli tüm araç gereçler yer almaktadır. Lastik tamiri, stepne değiştirme, hava basma, zincir takma, yarılmış lastik tamiri, sibop arızası, akü takviye, lastik değişimi işlemleriniz için yolculuğunuz kabusa dönmemesi için çaba harcıyoruz.